Przedsiębiorczość społeczna

Idea Ekonomii Społecznej

Aby najprościej wytłumaczyć ideę przedsiębiorczości społecznej, najlepiej porównać ją z tradycyjnym biznesem. (W klasycznym modelu biznesowym, głównym celem jest wygenerowanie jak największego dochodu dla właściciela czy akcjonariuszy. Natomiast w przedsiębiorstwie społecznym poza inwestowaniem w dalszy rozwój firmy, zysk z działalności gospodarczej przeznaczany jest na realizację różnego rodzaju celów społecznych. Cel ten jest również realizowany poprzez zatrudnianie osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, a którym ciężko jest się odnaleźć na rynku pracy. Nabywając produkty oraz korzystając z naszych usług wspierasz misję i cele wyznaczone przez fundację „Wykuci w Ogniu” stając się częścią tego dzieła.

Kuźnia Skarbów

Nasza firma miała swoje początki w Pracowni Kowalstwa Artystycznego i Metaloplastyki prowadzonej od 2009 przez Agnieszkę i Filipa Pasek pod marką Kuźnia Skarbów. W styczniu 2018 roku po powstaniu Fundacji „Wykuci w Ogniu” pracownia i marka stała się częścią przedsiębiorstwa społecznego fundacji „Wykuci w Ogniu”

Produkty

Projektujemy i wykonujemy kute przedmioty rękodzieła artystycznego. Wytwarzane ze stali oraz metali kolorowych głównie miedzi i mosiądzu. Są to między innymi:

  • Biżuteria artystyczna
  • Lampy
  • Meble
  • Patery
  • Dekoracje
  • Karnisze
  • Świeczniki
  • Akcesoria kominowe
  • Łóżka kute

Zamówienia i projekty indywidualne

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonaniu indywidualnych realizacji metaloplastycznych. Członkowie naszego zespołu brali udział w krajowych i zagranicznych konkursach kowalskich, zdobywając na nich wyróżnienia i nagrody. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii naszych dotychczasowych osiągnięć.

Galeria Rękodzieła

Prowadzimy galerię rękodzieła artystycznego, w której można nabyć unikatowe przedmioty wytworzone w Kuźni Skarbów oraz przez zaprzyjaźnionych z nami artystów. Galeria znajduje się przy pracowni, w malowniczej miejscowości Mokre na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

Sklep Internetowy

Fundacja prowadzi sklep internetowy Kuźnia Skarbów, w którym znajdą państwo większość naszych produktów.  

Warsztaty Kowalskie

Kowalstwo jest naszą pasją i chętnie dzielimy się nią z innymi poprzez prowadzenie warsztatów w kuźni. Warsztaty oferowane są zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasza fundacja oferuje również organizację warsztatów wyjazdowych w trakcie imprez plenerowych, festiwali oraz spotkań integracyjnych i firmowych. Więcej…