Warsztaty Kowalske

Kowalstwo – ginący zawód

Kowalstwo jest obecnie jednym z ginących zawodów i nieczęsto nadarza się możliwość obserwowania kowala przy pracy, nie mówiąc już o spróbowaniu własnych sił w kuźni. Ponieważ kowalstwo jest naszą pasją, chętnie dzielimy się nią z innymi prowadząc warsztaty z podstawowych technik kowalstwa.

Warsztaty w Bieszczadzkiej Kuźni Skarbów

Warsztaty organizowane w naszej pracowni są skierowane do osób indywidualnych oraz małych grup. W warsztatach mogą brać udział osoby dorosłe oraz dzieci. Oferujemy 45 minutowy kurs podstaw kowalstwa, w trakcie którego każdy uczestnik wykonuje przynajmniej jeden drobny przedmiot kuty tradycyjnymi metodami. W ten sposób może poczuć się jak prawdziwy kowal. Jest to niesamowite doświadczenie zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz może niesamowicie urozmaicić pobyt w naszym pięknym bieszczadzkim regionie.  W trakcie warsztatów zachowane są potrzebne środki ostrożności, każdy adept kowalstwa pracuje w fartuchu, rękawicach i okularach ochronnych. Czas trwania warsztatów grupowych jest uzależniony od wieku i predyspozycji uczestników.

Koszt 45 minutowych zajęć to 150zł.

Warsztaty i pokazy plenerowe

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, nasza fundacja oferuje również organizację warsztatów wyjazdowych w trakcie imprez plenerowych, festiwali oraz spotkań integracyjnych i firmowych. Posiadamy przenośne palenisko kowalskie, idealnie nadające się do pracy na zewnątrz oraz kilka mniejszych kowadeł. Warsztaty pozwalają na naukę podstawowych technik kowalskich, ale mamy nadzieję, że dla wielu będzie początkiem niesamowitej przygody z ogniem i metalem. W trakcie pokazu i warsztatów zachowane są należyte środki ostrożności. Każdy uczestnik pracuje w fartuchu, rękawicach i okularach ochronnych. Ponieważ oferta wyjazdowa jest przez nas dostosowywana indywidualnie, zależy od odległości, czasu i ilości uczestników, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu ustalenia oferty.

Warsztaty w ramach projektu „Zostań kowalem własnego losu”

Projekt realizowany przez fundację, w ramach, którego oferujemy bezpłatne warsztaty kowalskie skierowane do dzieci i młodzieży, które same nie mogą sfinansować zajęć płatnych. W ramach zajęć, oprócz pokazania pracy kowala, staramy się tez zachęć do rozwijania swoich pasji i stania się ” kowalem własnego losu”. Jako fundacja pozyskujemy środki na sfinansowanie warsztatów poprzez prowadzona przez nas działalność gospodarczą, rożnego rodzaju dotacje, oraz wsparcie osób indywidualnych. Zajęcia mogą być organizowane zarówno w naszej kuźni jak i wyjazdowe. Oferta jest skierowana do różnego rodzaju placówek wychowawczych, domów dziecka, świetlic oraz innych organizacji działających z dziećmi i młodzieżą. W szczególnych przypadkach możemy też zorganizować warsztaty indywidualne. Oferta jest zależna od zgromadzonych na ten cel funduszy i ustalana jest indywidualnie poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Zachęcamy również do wpierania tego projektu – szczegóły dostępne w zakładce wspieraj.